Een smekende burgermeester, een bungelende Balkenende. Ik vind een politicus in nood iets treurigs hebben. Daar denkt Femke overigens anders over. Zij raakt altijd enorm opgewonden van politieke drama’s en ik heb de stellige indruk dat ze niet ver van haar hoogtepunt verwijderd is. Ze kijkt me net iets te blij als ze het heeft over ssserieussse sssituatiesss.
Maar het kan nog erger.
Je zal maar premier van Noord-Ierland zijn. Protestants, diepgelovig en getrouwd met een vrouw die een hoop shit uitbraakt als ze haar mond opendoet. Zo merkte ze fijntjes op dat homofilie het ergste van het ergste is. Nou ja, het misbruiken van kinderen is net iets erger, aldus mevrouw Robinson. Waarna ze met haar zestig jaar een affaire begon met een negentienjarige jongen. Inderdaad, een knul die in jaren niet zoveel scheelt van een minderjarige. En alsof dat nog niet genoeg is, probeerde oma op ongeoorloofde wijze een café voor haar vriendje te regelen en propte en passant wat geld in haar eigen zak.
De premier meldde bijna jankend op de televisie dat zijn vrouw vergeving heeft gezocht bij de Heer.
Waarschijnlijk wilde ze die vergeving nog even bij De Grote Man checken, maar haar poging om aan de hemelpoort te kloppen mislukte jammerlijk en nu zit ze in een huis voor geestelijk verwarden.
Kan het nog erger?
Ja, als binnenkort bekend wordt gemaakt dat haar zoon op negentienjarige leeftijd een relatie had met een zestigjarige priester en ze gezamenlijk uitstapjes maakten met koorknaapjes. Uitstapjes waar deze jongens liever niet meer aan herinnerd worden.
Dus heren Leers en Balkenende, wat mij betreft hebben jullie een luxeprobleem.