Ik had het voor de zomervakantie al aangekondigd. Ik wil iets gaan doen met de boekhandel. Waarom? Omdat ik gek ben op boekwinkels. Ik kan er uren rondsnuffelen en het lukt me vrijwel nooit om zonder boek het pand te verlaten.
Daarom leek het me een goed plan om eens stil te staan bij de boekwinkels die ik een warm hart toedraag. Dat zijn er heel veel, maar ik heb een keuze gemaakt. In de komende drie maanden staan er drie boekwinkels centraal. Ik ga beginnen met mijn boekhandel om de hoek. De plek waar ik snel even een aankoop doe, de plek waar ze me kennen en altijd een gezellig praatje hebben, de plek waar ik me thuis voel.
Daarnaast is mijn keuze gevallen op een boekhandel waarvan de eigenaresse een niet te stuiten energie heeft, altijd in is voor een boekgeintje en er elke keer weer een prachtig feest van maakt als er een auteur op visite komt.
En als derde heb ik gekozen voor een boekwinkel met zo’n enorm aanbod, dat je er uren kunt verdwalen en waar ik zelfs nog kunstboeken vond die groter zijn dan het gemiddelde bijzettafeltje.
De komende maanden staan deze drie boekwinkels centraal. Ik stel ze aan jullie voor en vertel wat over deze drie specifieke winkels, het personeel, het wel en wee en de leuke dingen die ze organiseren.
In de maand oktober maken jullie kennis met de Bruna op de Gijsbrecht van Amstel in Hilversum. November staat in het teken van Boekhandel Wagner in Sassenheim en in december maken we een uitstapje naar Goes en gaan we naar De Koperen Tuin.
Maar er zijn nog veel meer prachtige boekwinkels en daar heb ik jullie voor nodig. Laat me weten wat jouw favoriete boekhandel is. Ik kies er één uit en die krijgt volop aandacht in de maand januari. Ik hoop dat jullie samen met mij vier maanden lang gaan genieten van Iets met een Boekhandel (lijkt wel de titel van een soap), want als er één branche een beetje extra aandacht verdient, dan is het de boekhandel wel.